Jak spacer wpływa na zdrowie? ?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak zbawienny wpływ na ciało i kondycję wywiera nawet kilkanaście minut ruchu dziennie. Najważniejsza w tym wszystkim oczywiście jest regularność i systematyczność ?

? Każda forma ruchu to wsparcie dla prawidłowego trawienia i pomoc w odchudzaniu. Nawet krótkie, ale regularne spacery poprawią metabolizm i sprawią, że poczujesz się lżejszy, a Twoje nogi szybciej się wysmuklą.
? Spacerowanie pomaga pozbyć się negatywnych myśli i odprężyć umysł. Kontakt z naturą, nawet w odrobinę gorszą pogodę to niezawodny sposób na poprawienie humoru. Mózg staje się dotleniony, a nasz umysł pracuje efektywniej. Same plusy!
? Krótkie przechadzki na zewnątrz to także odpoczynek dla naszych oczu. Na co dzień zwykle spędzamy sporo czasu patrząc z bliskiej odległości w ekrany telefonów, komputerów i telewizorów. Czas dać odrobinę wytchnienia zmęczonym oczom i popatrzeć trochę w dal, wypatrując nowych obiektów na zmieniającym się horyzoncie.
? Spacer może przynieść Ci coś interesującego - być może spotkasz dawno niewidzianego znajomego, uzbierasz bukiet kolorowych liści albo odkryjesz nową kawiarnie w swojej okolicy. Każde miłe doświadczenie w ciągu dnia poprawia nasze samopoczucie i sprawia, że śpimy lepiej.
? Regularne chodzenie redukuje ryzyko chorób serca i cukrzycy oraz pomaga obniżyć ciśnienie krwi. To także niezawodny sposób na to, aby zmniejszyć ryzyko powstawania nieestetycznych żylaków