#kacikdlaurody

Jogurt 

- Jogurt bogaty jest w witaminy z grupy B przywracające skórze miękkość i elastyczność, proteiny mleczne wygładzające skórę oraz biopierwiastki, takie jak wapń, cynk i fosfor - skóra go uwielbia 

- Kosmetyki z jogurtem są szczególnie pomocne w okresie jesienno- zimowym, gdy skóra narażona jest nie tylko na siarczysty mróz  ale i suche powietrze w pomieszczeniach. Wówczas zaczyna się nieprzyjemnie łuszczyć i swędzieć tak jakby ze wszystkich sił wołała „pić!” 

- Domowe kosmetyki na bazie jogurtu:

- Maseczka nawilżająca:

Składniki: Pół kubeczka jogurtu naturalnego, 2 łyżki miodu naturalnego, 2 łyżki oliwy z oliwek.
Przygotowanie : wszystkie składniki starannie wymieszać aż do otrzymania jednolitej konsystencji i położyć na twarz na kwadrans. Zmyć letnią wodą.

- Maseczka wybielająca:

Składniki: 3 łyżeczki świeżo wyciśniętego soku z cytryny, 3 łyżeczki jogurtu naturalnego, 1 ubite na pianę białko jajka.
Przygotowanie: wszystkie składniki połączyć (można mikserem), i nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i dekoltu. Zmyć po kwadransie ciepłą wodą.

- Maseczka do zniszczonych włosów:

Składniki : dwie łyżki jogurtu naturalnego, jedna łyżka miodu i jedno żółtko.
Przygotowanie: składniki starannie wymieszaj i nałóż na umyte i wilgotne włosy. Nałóż czepek i ręcznik tak by ciepło aktywowało przenikanie składników. Zmyj po kwadransie ciepłą wodą.